Tervem  Ilusam  Elavam

Tervise-tahiini

Klassikaline tahiini koosneb seesamiseemnetest ja õlist. See tahiini on märksa võimsam! Siia on lisaks seesamiseemnetele peidetud veel päevalille- ja linaseemned ning mitmed tervislikud õlid. Sobib hästi võileivakatteks või kastmete valmistamiseks ning mitmete toitude maitsestamiseks. 

Kogus:

450 g

Valmistusaeg:

15+10  min

Raskusaste:

KERGE

Jaga:

Koostisosad

150 g seesamiseemneid
150 g päevalilleseemneid
100 g jahvatatud linaseemneid
1 spl  oliivõli
1 spl maarjaohakaõli
1 spl tudraõli
1 spl kreekapähkliõli
Soola

Valmistamine

Rösti kuival pannil kergelt päevalilleseemneid ja lisa siis seesamiseemned. Rösti pidevalt segades kuni seesamiseemned on helekollased, aga ära lase neil pruunistuda.
Jahuta seemned.

Jahtunud seemned vala kõrgesse kitsasse kaussi kus neid on mugav saumiksriga purustada. Lisa õlid ja sool ning purusta segu sauaga ühtlaseks. Kasuta saumiksrit rahulikus tempos, et see üle ei kuumeneks. Vajadusel lisa õli.

Nipid

*Kui sul ei ole saumiksrit, siis on alternatiiviks blender, kuid blendrist on tahiinit hiljem terade vahelt päris keerukas kätte saada. Samuti võib kogus blenderdamiseks liiga väikseks jääda. 

*Kui sul ei ole parasjagu kõiki õlisid ja seemneid, siis kasuta neid aineid, mis sul on. Maitse saab veidi erinev, kuid sisaldab siiski rikkalikult Oomega 3 rasvahppeid, seleeni, rauda, tsinki, kaaliumi, kaltsiumi jpm.

 

Head isu!